Forum Sekcja Kół Naukowych PTSu Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 3. Zjazd socjologiczny Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Patryk Węgierkiewicz




Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 16:59, 13 Kwi 2007 Powrót do góry

Promocja
W dniach 13-15 września 2007 r. odbędzie się w Zielonej Górze XIII Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny. Po raz pierwszy w historii Zjazdu Koła Naukowe będą miały nie tylko swoją oficjalną reprezentację, ale także swoją własną sesję. Jest to niebywała okazja do tego, żeby zaprezentować całemu środowisku socjologicznemu potencjał jaki drzemie w Kołach Naukowych i jak można go wykorzystać.

Korzyści
Mając na jednej imprezie wszystkie najważniejsze nazwiska ze świata socjologicznego pokazując się jako skoordynowany podmiot badawczy o ogólnokrajowym zasięgu stajemy się potencjalnym partnerem dla różnych ośrodków do współpracy badawczej.
Dobrym przykładem takiej współpracy są Koła Naukowe z Collegium Civitas i UAM, z które były zaproszone do współpracy przy 2 projektach badawczych koordynowanych przez ogólnopolskie Stowarzyszenie Fundamenty Silnego Państwa.

Znaleźć sposób
Potrzeba promocji Sekcji a tym samym Kół Naukowych jest oczywista. Nie podlega także wątpliwości, że najlepszym miejscem aby tego dokonać jest Zjazd Socjologiczny. Powstaje tylko pytanie jakich narzędzi użyć, żeby tą szansę najlepiej wykorzystać. Jestem przekonany, że najwłaściwszym będzie otwarcie naszej sesji poinformowaniem słuchających czym są Koła Naukowe i czym jest zrzeszająca je Sekcja PTSu. A jak lepiej przedstawić coś socjologowi jak nie poprzez reprezentatywne badanie socjologiczne?

Sami o sobie – czyli ogólnopolskie badanie socjologicznych Kół Naukowych
Aby dokończyć badanie Kół Naukowych potrzeba jakiś 2-3 tygodnie od momentu zamknięcia procesu zapisu do etapu ilościowego. Wystarczy wyprodukować odpowiednią ilość ankiet, przeprowadzić ankietę audytoryjną i zakodować ankiety, co w przy średniej ilości 26 osób na koło nie powinno stanowić problemu. Po stworzeniu jednolitej bazy danych jest ona wysłana do Kół Naukowych wraz ze statutami, listami różnic i podobieństw wykonanych w trakcie badań oraz transkrypcje wywiadów pogłębionych. Jest to wystarczająco dużo materiału na niejeden referat. Wystarczy jedynie podzielić się zagadnieniami. Jest to tryb przeze mnie już przetestowany przy innym projekcie badawczym, o czym może poświadczyć np. Piotr Luczys z Poznania, współpracę z którym bardzo miło wspominam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)